Vše o minerálech

 

      Čím lépe minerálům porozumíte, tím lépe budou fungovat. Proto je mimořádně důležité věnovat čas čištění svých minerálních náramků. Jejich hlavní funkcí je pročišťování negativních energií, pokud dovolíte, aby tento proces dělaly bez čištění, následně se po jisté době zahltí a nedokáží správně fungovat. Jak minerály čistit?

Čištění minerálních kamenů

      Původní energii minerálům vrátíte například tak, že z nich smyjete všechnu negativní energii podržením pod tekoucí vodou, ponořením do moře či slané vody (platí to pro minerály, které se nedrolí). Energii minerálům dobijete také tím, že je položíte na sluneční nebo měsíční světlo (pokud se nejedná o minerály, které na světle ztrácí barvu a blednou).

      Některé kameny jsou tak dokonalé, že dokáží vyčistit sebe i ostatní minerály. Patří k nim například karneol, krystal, citrín, kyanit, křemen nebo azeztulit, které stačí ponechat pohromadě s ostatními kameny a nemusíte jej už nikdy čistit žádnou jinou metodou.

      Jako další metodu očištění můžete použít protažení minerálů nad plamenem svíce. Světlo jim dodá energii a očistí je.

Upozornění: Voda by se neměla používat na měkké kameny, jako je angelit, howlit, aragonit, azurit, některé vápence, malachit, dolomit, selenit, síra a podobně. Hrozí jim rozpouštění.

      Minerály by se měly čistit zejména po zakoupení, před programováním nebo pokud máte pocit, že se vyčerpala jeho energie.

      Potřebná doba očisty záleží pouze na vás, liší se v závislosti na vyčerpanosti minerálu, poslechněte vaši intuici, která vám to řekne.

Péče o minerály

      Než začnete minerální náramek používat nebo nosit, je důležité ho vyčistit. Stejně tak vyčistěte i náramky, které před vámi někdo nosil, jelikož v nich mohou zůstávat negativní vibrace předchozího majitele, které by se tak na vás přenesly. Pokud minerály právě nepoužíváte, zabalte je například do hedvábí či sametu, zabráníte tak minerálu v pohlcování cizího záření. Sprchování a koupání s náramky není vhodné! Náramky doporučujeme odložit při sportovních aktivitách, jelikož hrozí přetržení nebo mechanické poškození. Minerály mají různou tvrdost, křehkost či citlivost, proto je dobré s nimi nakládat opatrně. Některé minerály se mohou při neopatrném zacházení poškrábat a nárazem mohou popraskat či puknout. Náramek by měl mít pouze jednoho majitele, aby nemohlo dojít k převedení negativní a nežádoucí energie.

Jak naprogramovat minerály?

      Minerály je nutné zasvětit svému účelu hned po vyčištění, tak zkoncentrujete jejich energii. Při programování je důležité držet minerály v ruce, nejlépe před zdrojem světla a otevřít se vyšší moci, která vás bude provázet. Přemýšlejte pečlivě o účelu, k němuž si minerály přejete používat a buďte zcela konkrétní. Pokud si přejete, aby vám minerál přinesl lásku, je nutné popsat, o jakou lásku se vám jedná. Po zformulování svého přání se nalaďte na minerál a nezapomeňte se přesvědčit, zda je to ten správný kámen pro daný účel. Poté proneste nahlas větu „Programuji tento krystal na ... (doplňte účel, který jste stanovili)“.

Upozornění: Minerální kameny nemohou být brány jako nahrazení odborné lékařské péče. Náramky nejsou vhodné pro děti do čtyř let.

Výběr minerálů

      A nyní to nejdůležitější – výběr svého minerálního kamene. Při tak velkém množství kamenů je výběr opravdu obtížný. Jestliže minerální náramek dostanete darem, je všechno jednodušší. Chcete-li minerály ke konkrétnímu účelu, velmi rádi vám s výběrem pomůžeme dle oficiálního rejstříku.

      Nevíte-li přesně, nač minerální náramek potřebujete, ale láká vás představa nějaký nosit jen tak pro radost nebo třeba darovat, je moudré vycházet z data narození, a vybrat tak minerály, které rezonují s vaším (nebo obdarovávaným) astrologickým znamením a uzemňují nebeské energie.

      Samozřejmě je také možnost zvolení minerálů náhodným výběrem. Věřte své intuici! Dejte minerálům příležitost upoutat vaši pozornost. Minerál, který vás osloví, bude jistě ten správný.

Správné změření zápěstí

      Obvod zápěstí, na kterém budete náramek nosit, změřte buďto pomocí krejčovského metru nebo provázku, který poté přiložíte k pravítku. Metr ani provázek do ruky nezařezávejte, ale ani nenechávejte příliš volný, ideálně, pokud se dá metrem nebo provázkem po zápěstí mírně otáčet. Hodnotu uvádějte v cm.

      Pokud máte náramek jako dárek a neznáte velikost, vůbec to nevadí, společně to dáme dohromady. Můžete objednat tu velikost, která bude vyhovovat podle vašeho odhadu.
Standardní velikost je 16 – 16,5 cm.

      Pokud vám nevyhovuje velikost uvedená u náramku, rádi vám jej zdarma na míru upravíme. Stačí při objednávce do poznámek (nebo zvlášť v odpovědi na potvrzovací e-mail) připsat těsný obvod zápěstí, případně, zda máte náramek radši více volný. Do obvodu zápěstí 23 cm je úprava zdarma.

 

Citováno: HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.